Po dokončení ikonického Spartathlonu, o kterém jsem snil téměř 5 let, v roce 2017 a absolvování řady významných podniků v předchozích letech (například Ultrabalatonu nebo Kirishima Ebino Kogen Extreme Trail) jsem začal přemýšlet o další výzvě, která by moje ultraběhání přenesla na vyšší úroveň. Na světě se pořádá množství náročných závodů a jedním z nejtěžších je Ultra Gobi. Zde je slovo pořadatelů o tomto mimořádném závodu:

Ultra Gobi je 400km non-stop závod bez podpory s vlastní navigací, který se koná v jižní části pouště Gobi na okraji Tibetské náhorní plošiny v západní Číně v provincii Kan-su a okrese Kua-čou, přibližně 200 km jižně od hranice Číny s Mongolskem.

Místo závodu je velmi speciální – naleznete jej na jižní výspě pouště Gobi, na spojnici mezi dvěma významnými kulturami – mongolské na severu a tibetské na jihu. Hory, které běžci vidí během závodu, patří do pohoří Čchi-lien, začátku Tibetské náhorní plošiny a kultury Tibetu.

Ultra Gobi je malý exkluzivní závod omezený na 50 závodníků. Naším cílem je proměnit tento závod v jeden z nejvýznamnějších běžeckých podniků a dobrodružství na světě. Organizační podpora, kterou nabízíme běžcům, nemá ve světě ultraběhání obdoby.

Vzhledem k tomu, že jsem úspěšně absolvoval výběrový proces, jsem nyní potvrzeným účastníkem tohoto podniku.

Protože je to pro mne a moji ultraběžeckou kariéru jedinečná příležitost, chtěl bych sdílet své zkušenosti a související informace se všemi, kdo budou mít zájem. Na tomto webu jsou rovněž zmíněny společnosti a jednotlivci, kteří mi poskytují podporu pro účast, ať už finanční nebo materiální. Děkuji vám!

Pokud byste se chtěli stát členem mého týmu v libovolné formě, dejte mi prosím vědět.